Nationale Onderwijsgids Almere

NOG Vacature Leerkracht 3-4

Bedrijf:
Digitalis
Functietitel:
Leerkracht 3-4
Online datum:
18-07-2019
Aanvang functie:
01-08-2019
Plaats:
Almere
Sector:
Basisonderwijs
FTE
0,4
Dienstverband:
Tijdelijk met uitzicht op vast
Omschrijving:
De Almeerse Scholen Groep is voor Digitalis voor één van de stamgroepen 3/4 op zoek naar een

groepsleerkracht voor twee dagen per week

die het leuk vindt om samen met startend duo-collega aan één van onze stamgroepen 3/4 les te geven. Als leerkracht 3/4 coach je jouw leerlingen gedurende de 2 leerjaren dat hij / zij in jouw stamgroep zit.

Met je parallel-collega bereid je lessen voor die effectief en betekenisvol voor leerlingen zijn.
Vanaf groep 3 heeft elke leerling een eigen device. In groep 3 wordt deze wordt vooral ingezet voor Veilig Leren Lezen Kim Versie. In groep 3 wordt het lezen en rekenen (WIG) met werkboekjes aangeboden. Uiteraard leren de leerlingen ook (blok)letters schrijven.
In groep 4 wordt het device ingezet voor het verwerken van WIG. Taalverhaal.nu wordt in werkboekjes verwerkt en ook gebruiken we Nieuwsbegrip XL. Wij werken thematisch met de methode Argus Clou (aardrijkskunde, geschiedenis, natuur en techniek). Bij deze methode is creatief onderzoekend leren het uitgangspunt, het verwerken gebeurt digitaal.
Naast een digitale school zijn wij ook een Gezonde School, waarbij het bewegen tijdens instructies, bij het wissel van de vakken, maar ook extra gym een belangrijk onderdeel zijn. Ook worden er smaaklessen gegeven, waarbij gezonde voeding centraal staat. Onze leerlingen uit groep 6 gaan wekelijks naar de schooltuin en met de oogst wordt gekookt door alle leerlingen van de gehele school.

Al bij de kleuters starten wij om de leerling in kleine stapjes autonoom te maken voor het eigen leerproces, wij hebben daarom een leerlijn opgezet “van zelfredzaamheid naar autonomie”. Er zijn daarom tenminste drie keer per jaar, of zo veel vaker als dat nodig is, individuele coachgesprekken met je leerlingen en hun ouders. In dit coachgesprek bespreek je gezamenlijk de voortgang, bekijk je wat de belemmerende en stimulerende factoren waren en leg je samen de doelen voor de komende periode vast. Deze leerlijn is helemaal gericht op de individuele leerling (IK).

Wij hebben als team gekozen voor de sociaal emotionele methode De Vreedzame School, omdat die vanuit het "WIJ" werkt. In onze stamgroepen (2 leerjaren bij elkaar) en op school wordt zoveel mogelijk een democratische minimaatschappij nagebootst, waarbij onze leerlingen gezamenlijk verantwoordelijk zijn. 

Meer informatie over deze vacature staat op een externe website:

Bekijk vacature